Європі потрібна Україна так само, як і Україні Європа – Борис Ложкін

Європі потрібна Україна так само, як і Україні Європа – Борис Ложкін
23/06/2022

«Дорогою до Європи нам ще належить знайти правильні слова, правильну тактику та стратегію у взаєминах із тим світом, у який Україна хоче інтегруватися. Чому я думаю, що цього разу все буде інакше? Народ України виконав свою частину роботи». Це цитата з книги «Четверта республіка», що вийшла друком 2016 року. Її підзаголовок – «Чому Європі потрібна Україна, а Україні – Європа», – написав у Facebook Борис Ложкін.

Від партнерства з Україною в якості кандидата, а в майбутньому і члена ЄС, Європа, безсумнівно, тільки виграє. Причому одразу у трьох ключових сферах: у безпеці, економіці та у зміцненні системи цінностей.

Так, зараз Україна бореться вже не лише за європерспективу, а й за власне виживання. Але починалося всі вісім років тому саме зі щирого пориву рухатися у бік ЄС. І важко уявити будь-яку іншу європейську країну, де так само були б готові покласти «душу й тіло» за свою свободу.

Думаю, всім уже очевидна наша ефективність в якості оборонного рубіжу, який захищає Європу від агресора, що знаходиться на протилежному цивілізаційному полюсі.

У нашого економічного партнерства перспективи не менш масштабні. Багато чтого після війни доведеться відновлювати чи будувати заново, вже за європейською моделлю. Але Україна обов'язково виконає своє домашнє завдання та принесе до Європи той драйв, якого в нас надміру, а європейцям нерідко не вистачає.

Європі потрібна Україна так само, як і Україні Європа.

Вітаю, Україно! Вітаю, Європа!