Іранський дрон, випущений росіянами, зруйнував будинок київського фабриканта

Іранський дрон, випущений росіянами, зруйнував будинок київського фабриканта
18/10/2022

«Будинок на Жилянській.

Йоселіан Іцкович Лев, староста синагоги та власник київської меблевої фабрики, на рубежі XIX – XX століть був роботодавцем для шести десятків людей.

Меблі, ванни та рукомийники фабрики Лева мали попит не тільки у жителів Києва. Йоселіан Іцкович виконував підряди також для держструктур: управління пароплавства, Південно-Західної, Московсько-Києво-Воронезької, Катерининської та інших залізниць.

Його справа була успішною. Сьогодні сказали б: він вів успішний бізнес. Одним зі зримих результатів цього бізнесу і став будинок на вулиці Жилянській, збудований Левом.

Цегляна будова у традиційному київському стилі тих часів пережила і жовтневий переворот, і Другу світову, і навіть хвилі сучасної забудови Києва. Особливо мальовничо цей будинок, оточений з усіх боків висотними бетонно-скляними новобудовами, виглядав улітку, увитий густою виноградною лозою.

17 жовтня іранський дрон, випущений росіянами, зруйнував будинок фабриканта. Мінус п'ять життів та знищена пам'ятка історії та архітектури», - написав у Facebook Борис Ложкін.