МВС України: З початку року відкрито 4 кримінальні справи щодо осіб, які вчинили злочини проти євреїв та їх святинь

14/03/2020

За два місяці 2020 року в Україні порушено 4 кримінальні справи щодо осіб, які вчинили злочини проти осіб єврейської національності і єврейських святинь. Ці злочини мали ознаки дискримінації за етнічною, расовою та релігійною приналежністю. Про це Єврейській конфедерації України повідомили в Міністерстві внутрішніх справ України.

Зокрема, мова йде про розпалювання в соцмережах міжнаціональної ворожнечі, образу євреїв і навіть заклики до знищення представників єврейської нації. Такі правопорушення правоохоронці зафіксували в Тернопільській області та Черкасах.

Також розпочато досудове розслідування з приводу нанесення тілесних ушкоджень паломникам-хасидам, які здійснювали паломництво до могили цадика Нахмана в Умані.

Оперативно поліція відреагувала також на пошкодження майна Культурно-Просвітнього Центру «Бейс Штерн Шульман» у Кривому Розі, яке відбулося 19 січня. Підозрюваного вже встановлено і йому пред'явлено підозру в скоєнні злочину.

В отриманому листі від Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МВС України йдеться також про те, що за 2019 рік подібних кримінальних справ було порушено 16 за статтею 161 Кримінального Кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності і релігійних переконань). 2 справи вже скеровано до суду, 6 було закрито, по 8 справах ще триває слідство.

Єврейська конфедерація України висловлює вдячність Міністерству внутрішніх справ України за співпрацю та розуміння важливості оперативного припинення будь-яких проявів антисемітизму.

Про тісну співпрацю з Міністерством внутрішніх справ України Єврейська конфедерація України домовилася ще у 2018 році на зустрічі з Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Спільна координація дій МВС та ЄКУ дозволяє здійснювати моніторинг проявів антисемітизму в Україні та, в разі необхідності, своєчасно реагувати на випадки дискримінації євреїв.