На Kyiv Jewish Forum 2020 розповіли, як сільськогосподарський досвід Ізраїлю може бути корисний Україні

На Kyiv Jewish Forum 2020 розповіли, як сільськогосподарський досвід Ізраїлю може бути корисний Україні
10/09/2020

Під час Kyiv Jewish Forum 2020 Почесний Консул Ізраїлю у Західному регіоні України Олег Вишняков на панелі «Чому Україна може навчитися від Ізраїлю?» заявив, що Ізраїль - це серйозний зразок для наслідування у багатьох сферах, зокрема, у сільському господарстві.

«З географією Ізраїлю не дуже пощастило, 50% займають пустелі, і у цій ситуації з жорстким кліматом і нестачею води ізраїльтяни побудували з пустелі оазис. Площа сільськогосподарських земель в Ізраїлі - це 240 тис. га. Це значно менше, ніж у будь-якого великого агрохолдингу в Україні. При цьому 4% робочої сили в країні задіяно у галузі і вони годують весь Ізраїль», - повідомив Вишняков.

За його словами, ізраїльське сільське господарство вважається одним з найефективніших у світі за рахунок інновацій. Зокрема, Ізраїль замість звичайних добрив, якщо говорити про боротьбу з бур'янами, використовує хижих комах замість отрутохімікатів. Тому в Ізраїлі дуже екологічна продукція. Сьогодні один фермер в Ізраїлі виробляє їжу для більше ніж ста жителів, при цьому 76% агропродукції Ізраїлю йде до ЄС.

«Практично всюди в Європі можна побачити якісну ізраїльську продукцію. Тут вирощують гібриди овочів і фруктів, посилюючи їх смак, або роблячи його нейтральним. Держава субсидує близько 40% від вартості покупки та впровадження нових технологій, програм інноваційної збиральної техніки і так далі. Це яскравий приклад розвитку, для України це буде дуже корисно», - повідомив консул.

Він також зазначив, що Україна буде розвиватися і теж з часом стане великою країною, яка матиме серйозну вагу на світовому ринку: «Тоді ситуація буде трошки іншою, і ми і будемо обговорювати, чому ж все-таки Ізраїль міг би повчитися в України».

Нагадаємо, що Kyiv Jewish Forum 2020 проходить 8-9 вересня в онлайн-режимі. Організатори - Єврейська конфедерація України і Jerusalem Post. Перший Kyiv Jewish Forum пройшов у Києві минулого року й зібрав понад 500 учасників з різних країн світу.

Як заявив президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін, відкриваючи Kyiv Jewish Forum 2020, «в останні кілька років ми є свідками справжнього відродження єврейського життя в Україні».

«Єврейська конфедерація України прагне внести свій внесок у розвиток світової єврейської громади, саме тому ми організовуємо Київський Єврейський Форум - глобальну платформу для обговорення можливостей і проблем, з якими стикається світове єврейство, а також пошуку ефективних рішень», - додав він.