Підсумки Kyiv Jewish Forum 2020

Підсумки Kyiv Jewish Forum 2020
14/09/2020

8-9 вересня президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін провів в онлайн-режимі Kyiv Jewish Forum 2020, організований Єврейською конфедерацією України в партнерстві з Jerusalem Post. Серед його учасників були Президент України Володимир Зеленський, президент Всесвітнього Єврейського Конгресу Рональд Лаудер, заступник прем'єр-міністра Ізраїлю Бені Ганц, спеціальний посланник США з моніторингу та боротьби з антисемітизмом Елан Карр, рабин лорд Джонатан Сакс, генеральний директор Американського Єврейського Комітету Девід Харріс, президент Єврейської Ради Співдружності лорд Мендельсон, відомий ізраїльський правозахисник і голова Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр» Натан Щаранський, а також багато міністрів, члени парламентів і бізнес-лідери з усього світу і багато інших політичних, релігійних, громадських та наукових діячів. Ці видатні лідери з усього світу зібралися, щоб обговорити складні глобальні та регіональні проблеми, що стоять перед єврейською громадою.

«За останнє десятиліття ми стали свідками небезпечного зростання політичної і соціальної поляризації у світі. Люди з кожним днем ​​все менше слухають і чують один одного. Все більше чутно крики, а не звичайну мову. Як показує історія, першими жертвами нетерпимості й ненависті завжди стають євреї», - сказав президент Єврейської конфедерації України (ЄКУ) Борис Ложкін, закриваючи KJF 2020.

Виступаючи на відкритті Kyiv Jewish Forum 2020, президент Володимир Зеленський зазначив: «Для всіх нас важливо працювати разом, щоб запобігти ксенофобії, нетерпимості й антисемітизму. Працюйте разом, щоб розвивати терпимість і повагу до всіх національностей і конфесій. Бажаю усім спікерам та учасникам форуму плідних дискусій, у яких неодмінно народиться правда. Правда, яка зробить цей світ добрішим і кращим.

Користуючись нагодою, хочу відзначити прекрасну ініціативу Єврейської конфедерації України під назвою «Праведники мого міста». Цей проєкт присвячений пам'яті українців, які ризикували своїм життям, рятуючи євреїв під час Другої світової війни. Вони є зразком для наслідування для всіх наступних поколінь», - сказав президент.

Президент Держави Ізраїль Реувен Рівлін направив вітання Kyiv Jewish Forum, назвавши його важливим форумом для дебатів та обговорення проблем, з якими стикається світова єврейська громада, і подякував організаторам за забезпечення проведення конференції, незважаючи на обмеження, встановлені пандемією коронавірусу.

У своєму зверненні до учасників Kyiv Jewish Forum 2020 президент Ізраїлю Реувен Рівлін зазначив, що світова спільнота повинна бути одностайною у своєму прагненні до нульової терпимості до расизму або ксенофобії у будь-якій формі і в будь-якому місці.

«Друзі, приємно знати, що ми не одні. Питання, які ви обговорюєте, - проблема не тільки єврейського народу. Це битви, у яких ми повинні перемогти разом. «Спікери конференції, у тому числі провідні політичні, дипломатичні, релігійні та громадські лідери з Ізраїлю, України та всього світу, показують, що ви готові до дій, а не тільки до слів», - сказав Реувен Рівлін у своєму посланні.

Виступаючи на Kyiv Jewish Forum 2020, президент Всесвітнього Єврейського Конгресу Рональд Лаудер заявив, що пандемія COVID-19 спровокувала нову хвилю антисемітизму.

«Немає ніяких сумнівів у тому, що антисеміти використали пандемію як спосіб розпалити антисемітизм. Ми бачили схоже у Середні віки, - сказав Лаудер.

Втім, за його словами, близько 300 представників Світового Єврейського Конгресу у більш ніж 100 країнах світу вже працюють над тим, щоб люди в різних громадах світу не пов'язували помилково цю пандемію з єврейським народом.

У зв'язку з цим відомий правозахисник, ізраїльський політик і голова опікунської ради Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр» Натан Щаранський заявив, що майбутнє єврейського народу і майбутнє України може бути гарантоване тільки у тому випадку, якщо ми будемо боротися проти глобального антисемітизму і відновимо пам'ять про всіх убитих під час Голокосту.

«Ми повинні зробити все, щоб відновити пам'ять про кожну людину. Україна показує Європі й світу, як важливо відновити пам'ять про Голокост. У той же час наша боротьба з глобальним антисемітизмом також дуже важлива. Лівий і правий антисемітизм зростає з кожним днем ​​у Європі, Сполучених Штатах і в мусульманському світі. І я нагадую вам, як важливо для всього світу протистояти цьому злу», - сказав Щаранський.

За словами президента Єврейської конфедерації України Бориса Ложкіна, будівництво Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр» у Києві було однією з найяскравіших тем Kyiv Jewish Forum 2020.

Будівництво сучасного меморіального комплексу на місці трагедії Бабиного Яру сьогодні - це відповідальність за розвиток демократичного суспільства для увічнення пам'яті жертв масової страти і виховання майбутніх поколінь у толерантному демократичному світі. Проєкт отримує підтримку міжнародних донорів, української влади і міжнародної єврейської громади.

Це означає, що ідея гідного збереження пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру вперше за роки незалежності України отримала реальний шанс на реалізацію.

Учасники Kyiv Jewish Forum 2020 висловили підтримку Меморіальному Центру Голокосту в Бабиному Яру і наголосили на необхідності довести реалізацію цього проєкту до кінця.

До учасників Kyiv Jewish Forum 2020 звернувся член опікунської ради Молдавського єврейського конгресу Михайло Вайсман. У зверненні до форуму молдавська єврейська громада відзначила необхідність боротьби з антисемітськими проявами у їх різних формах, з якими єврейське населення Молдови стикається протягом тривалого часу.

У посланні Єврейська громада Молдови рішуче засудила прояви антисемітизму по відношенню до членів і активістів громади. Ці інциденти є ознакою посилення негативних тенденцій у молдавському суспільстві, таких як відсутність терпимості і прояви ненависті до євреїв.

«Ситуація, що склалася, привертає увагу до проблеми екстремістських висловлювань і злочинів на грунті ненависті на етнічній основі і демонструє, що влада Молдови залишається пасивною у запобіганні етнічної дискримінації у функціонуванні системи кримінального правосуддя (що було зобов'язанням, взятим на себе відповідно до Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації)», - йдеться у посланні молдовської єврейської громади учасникам форуму.

Єврейська конфедерація України, спікери і учасники KJF 2020 будуть підтримувати молдовську єврейську громаду у їх боротьбі з антисемітизмом і прагненні до толерантного майбутнього в усьому світі.

Директор Центру досліджень діаспори Гольдштейн-Ґорен у Тель-Авівському університеті (вивчає історію і спадщину єврейського народу і його культуру в діаспорі у всіх галузях) професор Симха Голдін оголосив на Kyiv Jewish Forum 2020, що запускається новий проєкт з українознавства та юдаїки.

«Мені дуже приємно оголосити про створення у центрі нового проєкту - ініціативи українознавства та юдаїки. Це стало можливим завдяки щедрій підтримці Єврейської конфедерації України і Євро-Азіатського Єврейського Конгресу. Я хотів би особливо подякувати д-ру Хаїму Бен Якову, генеральному директору Євро-Азіатського Єврейського Конгресу, Інні Йоффе, директору Єврейської конфедерації України і пану Борису Ложкіну, президенту Єврейської конфедерації України, за їх допомогу і відданість справі створення цього проєкту», - сказав Голдін.

Метою українсько-єврейської дослідницької ініціативи є вивчення історії і культури євреїв на українських землях з найдавніших часів до наших днів. Будуть вивчені відносини між єврейською та неєврейською громадами, у яких вони існували.

У своєму заключному слові Борис Ложкін заявив, що щиро вірить, що давня традиція єврейських дебатів надзвичайно важлива і необхідна у сучасному світі, де переконання та ідеї постійно критикуються і оскаржуються.

Він також оголосив про проведення третього Kyiv Jewish Forum.

 

Організатори

Єврейська конфедерація України - організація, що об'єднує незалежні соціальні, благодійні та релігійні єврейські організації в Україні. Її місія - об'єднати євреїв України, зберегти єврейську історію та культуру, підтримати Ізраїль і єврейські громади в усьому світі і боротися з антисемітизмом.

 

Jerusalem Post є провідним новинним сайтом у єврейському світі, публікує матеріали, важливі для єврейських громад, а також займається просвітницькою діяльністю й бореться з антисемітизмом за допомогою журналістики. Щодня через різні засоби масової інформації Jerusalem Post звертається майже до мільйона відвідувачів, аудиторія