Серію «Єврейська бібліотека» продовжила автобіографія Голди Меїр «Моє життя», вперше видана українською мовою – Борис Ложкін

Серію «Єврейська бібліотека» продовжила автобіографія Голди Меїр «Моє життя», вперше видана українською мовою – Борис Ложкін
03/11/2021

У серії «Єврейська бібліотека», яка нещодавно стартувала з ініціативи Єврейської конфедерації України, вийшла вже друга книга. Цього разу вперше українською мовою було видано автобіографію четвертого прем'єр-міністра Держави Ізраїль Голди Меїр. Як пояснив президент ЄКУ Борис Ложкін, перші переклади українською мовою світових бестселерів про Ізраїль та видатних євреїв є відмінною особливістю всієї серії «Єврейська бібліотека».

Нова книжкова серія виходить за підтримки Благодійного фонду Бориса Ложкіна, Євро-Азіатського Єврейського Конгресу та Фонду імені Князів Острозьких Юрія та Ірини Луценків.

На переконання Ложкіна, історія життя Голди Меїр максимально збігається з історією народження та становлення Ізраїлю. Вона, як і десятки тисяч євреїв, емігрувала з царської Росії через єврейські погроми, захопилася ідеями сіонізму, брала участь в освоєнні земель Ерець-Ісраель та у боротьбі за незалежність. А після здобуття незалежності присвятила себе збереженню молодої єврейської держави.

«Усі ці етапи, безпосереднім свідком та учасником яких була Голда Меїр, у живій захоплюючій манері описані нею самою в книзі, яка стала бестселером одразу після першої публікації у 1973 році», - розповів про нову книгу Ложкін.

«Моє життя» Голди Меїр входить до переліку кращих мемуарів політичних діячів ХХ століття. Тепер, завдяки ЄКУ, історія життя однієї з найвидатніших постатей в історії сучасного Ізраїлю, підписанта Декларації незалежності, четвертого прем'єр-міністра Держави Ізраїль, киянки Голди Меїр стала доступною українським читачам і українською мовою.

Нагадаємо, першою книгою серії «Єврейська бібліотека», що вийшла у видавництві «Наш формат», стала робота доктора Даніеля Гордіса «Ізраїль. Історія відродження нації».