У Анатівці відкрився новий громадський центр

08/05/2019

7 травня у Анатівці, невеликому єврейському містечку для біженців в 30 км на захід від Києва, було відкрито новий громадський Реабілітаційний Центр «Бейт Шмуель», створений за підтримки партнера Kyiv Jewish Forum - Євро-Азіатського Єврейського Конгресу (ЄАЄК) і його президента Михайла Мірілашвілі, а також Олександра Левіна, Голови Єврейської Громади Києва та Віце-президента ЄАЄК.

Багатопрофільний медично-реабілітаційний Центр розташувався на площі 1,800 кв. м і займає три поверхи.

Центр названий на честь Шмуеля Левіна, який розпочав цей проект кілька років тому. Шмуель трагічно пішов з життя, але проект був завершений і присвячений його пам'яті його братом Олександром Левіним.

4 роки тому Рабин Моше Асман придбав цю ділянку землі разом з розташованим на ньому селом Анатівкою, відомим як місце дії оповідання Шолома Алейхема та однойменного голлівудського мюзиклу «Скрипаль на даху».

На церемонії відкриття були присутні кількасот гостей, в тому числі Президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін, Перший віце-президент ЄАЄК і Президент Всеукраїнського єврейського конгресу (ВЄК) Вадим Рабинович, а також рабини і високопоставлені особи з різних регіонів України, гості з Ізраїлю та США .

Президент ЄАЄК Михайло Мірілашвілі, який особисто підтримував багато з проектів Рабина Асмана, зазначив, що кожного разу, коли він приїжджає з візитом до Анатівки, він бачить успішне завершення чергового проекту, стає свідком ще одного маленького чуда.

У Анатівці розташовані музей хасидизму, хедер (єврейська школа для хлопчиків у віці від 5 до 13 років), унікальна дерев'яна синагога.

Тут також знаходиться могила Рабина Мотеля з Чорнобиля (Чорнобильського Ребе).