В України та Ізраїлю великий потенціал співпраці у різних сферах - ізраїльський міністр Зеев Елькін на KJF 2020

В України та Ізраїлю великий потенціал співпраці у різних сферах - ізраїльський міністр Зеев Елькін на KJF 2020
10/09/2020

Глибокі історичні зв'язки України та Ізраїлю дають можливість розвивати співпрацю у різних сферах економіки. А ізраїльський досвід подолання труднощів і перетворення їх на точки росту може бути корисним для України. Про це заявив міністр водних ресурсів Ізраїлю Зеев Елькін на Kyiv Jewish Forum 2020.

Говорячи про економічну ситуацію і проблеми, з якими через коронавірус зіткнувся світ, Елькін уточнив, що в Ізраїлі гнучко ставляться до доходів і витрат бюджету.

«Коли в країні хороша економічна ситуація - ми не підвищуємо безконтрольно видаткову статтю бюджету, а навпаки використовуємо гроші для того, щоб повертати національний борг. У той момент, коли є кризова ситуація, ми можемо собі дозволити дуже збільшити національний борг, оскільки ми його скоротили у хороші роки. Звучить парадоксально, але грошей мало - ми витрачаємо більше, а коли грошей багато - ми витрачаємо менше», - розповів міністр.

Ще одна особливість Ізраїлю - вміння перетворювати проблему на джерело сили. Елькін пояснив на прикладі водних ресурсів:

«Ізраїль - це країна, яка знаходиться у найбільш невдалій точці розподілу водних ресурсів на Близькому Сході. Здавалося б, ця проблема робила складним створення сільського господарства і взагалі якоїсь процвітаючої цивілізації. Подивіться на сьогоднішній Ізраїль. Він став експортером води для своїх сусідів і одним з головних експортерів технологій з водних ресурсів», - підкреслив він.

На думку Елькіна, такий досвід може бути корисний для України, з якою Ізраїль може реалізувати багато нових проєктів. Українські програмісти вже стали головним джерелом робочої сили для технологічних компаній Ізраїлю. Ще більший успіх можливий у сільськогосподарському секторі.

«Я бачу величезний потенціал співпраці. Україна може бути не тільки джерелом сільськогосподарської продукції для Ізраїлю. Я думаю, що використання українських можливостей з ізраїльськими технологіями і спільний вихід на треті ринки може бути дуже корисним для обох країн», - зазначив Елькін.

Kyiv Jewish Forum 2020 проходить в режимі онлайн 8-9 вересня, залучаючи до обговорення сотні учасників з десятків країн світу. Організаторами Форуму виступили Єврейська конфедерація України і Jerusalem Post. Перший Kyiv Jewish Forum відбувся минулого року в Києві, зібравши близько 500 учасників.

Як заявив президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін, відкриваючи Kyiv Jewish Forum 2020, «в останні кілька років ми є свідками справжнього відродження єврейського життя в Україні».

«Єврейська конфедерація України прагне внести свій внесок у розвиток світової єврейської громади, саме тому ми організовуємо Kyiv Jewish Forum - глобальну платформу для обговорення можливостей і проблем, з якими стикається світове єврейство, а також пошуку ефективних рішень», - додав він.