Заява Єврейської конфедерації України щодо зупинення дії Рішення Київської міської ради про відзначення пам'ятних дат на честь діячів українських націоналістичних організацій

14/03/2020

12 березня 2020 року Окружний суд міста Києва задовольнив позов Портнова А.В. про зупинення дії Рішення Київської міської ради «Про відзначення на території Києва пам'ятних дат та ювілеїв у 2020 році» від 27 лютого 2020 року, в тій її частині, де йдеться про святкування ювілеїв низки представників українського національно-визвольного руху, а саме Івана Полтавця-Остряниці, Василя Левковича, Уласа Самчука, Василя Сидора, Юрія Липи, Володимира Кубійовича, Василя Галаса і Андрія Мельника.

Єврейська конфедерація України рішуче підтримує таке рішення Окружного суду столиці України і наполегливо закликає владу Києва додатково вивчити біографії особистостей, ювілеї яких Київська міська рада своїм рішенням від 27 лютого 2020 року пропонує відзначити на території Києва.

Єврейська конфедерація України закликає Київську міську раду детально розглянути усі наявні факти біографій вищевказаних осіб, щоб не допустити можливого святкування ювілеїв осіб, причетних до співпраці з нацистами під час Другої світової війни, які відомі своїми расистськими та антисемітськими поглядами.

Місія Єврейської конфедерація України - зберігати пам'ять про Голокост, зміцнювати розуміння причетності єврейської громади до розвитку України. Ми виступаємо за боротьбу з антисемітизмом і мотивуємо міжнародну підтримку незалежності України. Саме тому закликаємо владу Києва врахувати усі можливі наслідки, в тому числі міжнародні, які може спричинити Рішення Київської міської ради.

Ми висловлюємо надію, що при подальшому розгляді справи рішення Київради про святкування ювілеїв осіб, причетних до співпраці з нацистами, буде остаточно скасовано.

Єврейська конфедерація України