ЄКУ взяла участь в першій Міжнародній зустрічі спеціальних посланників і координаторів по боротьбі з антисемітизмом

21/06/2019

Всесвітній єврейський конгрес у понеділок, 16 червня, відкрив першу в історії Міжнародну зустріч спеціальних посланників і координаторів боротьби з антисемітизмом в румунській столиці, Бухаресті. 32 спеціальних посланника з різних країн зустрілися з більш ніж 50 представниками єврейських громад для обговорення передового досвіду боротьби з антисемітизмом. Виконавчий директор ЄКУ Інна Іоффе взяла участь у зустрічі в якості представника України.

Зустріч тривала два дні та збіглася з 6-м Форумом директорів національних громад ВЕК. Спеціальні посланики та координатори зустрілися окремо для внутрішніх обговорень, а потім возз'єдналися з керівниками національних єврейських громад для серії переговорів на високому рівні в Палаці парламенту під егідою Держави-голови Ради ЄС (Румунія).

Серед ключових спікерів зборів:

• Прем'єр-міністр Румунії та голова Ради ЄС Віоріка Данча

• Елан Карр, Спеціальний посланник США по боротьбі з антисемітизмом

• Фелікс Кляйн, комісар з єврейського життя в Німеччині і боротьбі з антисемітизмом

• Катаріна фон Шнурбейн, координатор Європейської комісії з боротьби з антисемітизмом

• Джордж Сантер, голова Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту

• Інгібйорг Солрун Гісладоттір, Директор БДІПЛ

• Комісар ВЕК по боротьбі з антисемітизмом Юліус Майнл

• Генеральний директор і виконавчий віце-президент ВЄК Роберт Сінгер

Закриваючи конференцію, генеральний директор і виконавчий віце-президент ВЄК Роберт Сінгер зазначив: «Це була історична подія, в якій взяли участь спеціальні посланці, керівники міжнародних організацій та представники єврейських громад з усього світу, щоб обговорити проблеми, що стоять перед єврейськими громадами, відкрито і чесно, і для нас велика честь організувати цю безпрецедентну зустріч. Значення такої конференції не може бути применшене. Тепер ми зустрілися, познайомилися, побачили, що у нас одні і ті ж цінності і одні і ті ж зобов'язання. Ми знаємо, що ваші уряди піклуються про ці проблеми. Давайте завжди пам'ятати: не так важливо, хто проти вас. Важливо, хто з нами. Ви, спеціальні посланці по боротьбі з антисемітизмом, показали, що ви підтримуєте нас, єврейський народ. Ми дякуємо вам від імені президента ВЄК Рональда С. Лаудера і керівництва Всесвітнього єврейського конгресу».