Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу зустрівся з єврейськими лідерами України

21/08/2019

У рамках візиту прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу до України вчора відбулася зустріч прем’єра та його дружини Сари з представниками українських єврейських організацій. Єврейську конфедерацію України представляла виконавчий директор Інна Іоффе.

«Я зворушений бути тут, знову відвідати Бабин Яр, щоб зрозуміти дивовижний шлях, який ми пройшли від тієї долини смерті до зеніту всіх народів. Сьогодні Ізраїль є світовою силою, що продовжує зростати.

І саме українська єврейська громада породила деяких з наших найвизначніших геніїв, і всі вони несли в собі єврейський спадок. Вони були знайомі з єврейською традицією, вони не уникали її. Будуючи нове майбутнє, вони не зачиняли двері у минуле. Навпаки, вони собою освятили благочестя Ізраїлю, прийняли благочестя Ізраїлю, дізналися про благочестя Ізраїлю. Усе це народилось значною мірою на українській землі», — зазначив у промові Беньямін Нетаньягу.

«Я впевнений, що Україна та Ізраїль продовжуватимуть працювати над спільною єврейською спадщиною і зміцнювати партнерські відносини з допомогою спільних ініціатив у сфері економіки, безпеки та культури. Українцям є чому повчитися у Ізраїлю — країни, що процвітає протягом багатьох років, не зважаючи на вороже налаштованих сусідів. Цей досвід особливо актуальний для України сьогодні», — прокоментував президент ЄКУ Борис Ложкін.