У Центральній синагозі Нью-Йорку скандували: «Слава Україні! Героям слава!" - Борис Ложкін

У Центральній синагозі Нью-Йорку скандували: «Слава Україні! Героям слава!" - Борис Ложкін
13/06/2022

Сотні лідерів єврейського світу, які зібралися у Центральній синагозі Нью-Йорку на Global Forum American Jewish Committee, скандували: «Слава Україні! Героям слава!" Свідком цього став і Президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін, який також взяв участь у форумі. Про це він написав у Facebook та розмістив відео з Нью-Йорку.

Таку реакцію зали, за його словами, викликала промова СЕО AJC Девіда Харріса, який, у свою чергу, відреагував на звернення Володимира Зеленського до учасників форуму.

«Попри глибоку ніч у Києві президент країни, що воює, знайшов можливість виступити перед елітою єврейського світу, щоб закликати не втомлюватися від війни і подвоїти допомогу Україні», - написав Ложкін.

Харріс звернув увагу учасників форуму на цей момент: «Уявіть собі на мить Уінстона Черчілля, який витратив час у 1940-х роках на запис фільму для Global Forum AJС. Ось яке значення він надає нам, вам, цій організації. І ми не сміємо його підвести».

Він також пояснив, чому денацифікацію потрібно проводити не в Києві, а в Москві: «Бліцкриг розпочала Москва. Це Москва нахабно, безрозсудно і варварськи вторглася до суверенної країни. Саме Москва порушила міжнародні домовленості, зокрема, Будапештський меморандум. Саме Москва скоїла варварські військові злочини проти ні в чому не винних мирних жителів. І саме Москва вигнала з України мільйони людей. Це Москві потрібна денацифікація!

«Упевнений, цю промову багато хто запам'ятає», - додав Ложкін.