Заява ЄКУ щодо відновлення на посаді Василя Марушинця

19/12/2019

Єврейська конфедерація України висловлює своє обурення рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду щодо відновлення Василя Марушинця на роботі в МЗС України.

Марушинець був звільнений з посади консула України в Гамбурзі, коли на його сторінці у Фейсбуці були виявлені записи та заклики відверто антисемітського та нацистського характера, та днями апеляційний суд поновив його на посаді.

Таке рішення суду вступає в протиріччя з відомою постановою Верховної Ради України, в якій іде мова не лише про боротьбу з комуністичною, а і з нацистською ідеологією. Тому ми вимагаємо від Верховної Ради звернути пильну увагу на цей прикрий прецедент і якнайшвидше висловити своє ставлення до цього дивного рішення суду, яке дає підстави ворогам України стверджувати, що в Україні панують антисемітизм та ксенофобія.

«Це рішення — не тільки тривожний дзвіночок для єврейської громади України, а й удар по репутації нашої країни на міжнародній арені. Ми не можемо собі дозволити, щоб Україну представляла людина, яка публічно висловлює погляди, настільки далекі від цивілізованості», — зазначив Президент ЄКУ Борис Ложкін.

Ще раз висловлюючи своє обурення цим судовим рішенням, ми щиро сподіваємось, що воно буде скасоване Верховним судом України.

Єврейська конфедерація України